wwb_favicon

E-İhracat Danışmanlığı Almak için 6 Neden

E-ihracat danışmanının size hangi hizmetleri sunacağını, nasıl fayda sağlayacağını biliyor musunuz?  

Tarafsız Geribildirim

Bir işletme sahibi olarak konu sizin yıllardır emek vererek kurduğunuz bir markaya ilişkin karar vermeye geldiğinde duygusal karar vermeniz çok olası. Bu, bir e-ihracat danışmanının tarafsızlığından yararlanmanızı daha da önemli hale getirir. Aslında, birçok önde gelen e-ticaret işletmesi, sundukları tarafsız geri bildirimler nedeniyle bir e-ihracat danışmanıyla çalışıyor.

E-ihracat konusunda uzmanlaşmış kişiler size işletmenizle ilgili görüşlerini ayrıntılı ve tarafsız bir şekilde gösterirler. Ana hedefleri işletmenizin gelişmesine, sürdürülebilir bir başarı elde etmesine yardımcı olmaktır. Onların geri bildirimleri ayakları yere basan doğru kararlar vermenize olanak sağlar.

Yol haritası oluşturma

E-ticaret işletmeleri bir gecede başarılı olmaz, etkili bir planlama ve doğru yönlendirmeye ihtiyaçları vardır. E-ihracat danışmanları, işletmenizin başarıya giden yolculuğunda size rehberlik edecek stratejiler geliştirerek  yol haritası oluşturur. Belirli kilometre taşlarından oluşan bir proje oluşturup hedeflerinize zamanında ulaşmanız için gerekli adımları atar. Aynı zamanda işletmenizin tanınması için ihtiyaç duyduğu pazarlama faaliyetleri konusunda sizi yönlendirir.

Doğru hedef kitleyi belirleme

İster bir e-ticaret web tasarım şirketi, ister moda sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olun, ürünlerinizle örtüşen doğru hedef kitleye ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil. Bazen işletmeler yanlış kitleyi hedeflemekten ötürü ciddi satış fırsatlarını kaçırabilir, ürünlerinin talep görmediği yanılgısına düşebilir. Bir e-ihracat danışmanı, hedef kitlenizi pazaarlama araçlarıyla ulaşabilecek şekilde doğru ve detaylı belirlemenize ve onlara en uygun maliyetle ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Satış fırsatlarını belirleme

Çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık % 90 – 98’i işlemlerini satın alma ile tamamlamıdığını biliyor musunuz? Bu, müşterilerin alışveriş sepetlerini terk ederek ya başka bir yerde alışveriş yapmayı tercih ettiklerini ya da hiç satın almamayı seçtikleri anlamına geliyor. Tüketicilerin satın alma noktasında sizi neden tercih etmediğini anlamak, işinizi geliştirmek için ciddi bir fırsattır.

E-ihracat danışmanınız, müşterilerinizin neden satışları tamamlamadığı konusunda size net bir sebep sunacak, iyileştirmesi gereken alanlar konusunda sizi yönlendirecektir. Amaçları, tüm süreci olabildiğince müşteri dostu hale getirerek boşluğu doldurmaya ve dönüşüm oranlarınızı artırmaya yardımcı olmaktır. Aynı zamanda rakipleriniz hakkında size bilgi sağlayan raporlar oluşturmak için gerekli araçlara sahipler. Böylece rakipleriniz için neyin işe yaradığını ve neden sizden daha fazla satış elde ettikleri konusunda sizi bilgilendirebilirler. Ayrıca e-ihracat danışmanı ürününüzün hedef kitlesine, niteliğine göre bulunmanız gereken pazaryerleri konusunda size yol gösterir.

Farklı bakış açısı edinme

E-ihracat danışmanlığı almanın en önemli yararlarından biri de  e-ticaret danışmanlarının farklı markaları yönetme deneyimleri sayesinde size farklı bir bakış sağlamalarıdır. İşletmenizin doğru zamanda tüm süreçleri sorunsuz yürütmesini mümkün kılarlar. Hiç düşünmediğiniz yeni, farklı öneriler getirebilir ve en önemlisi işinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilecek büyüme alanlarını belirleyebilirler.

Doğru  iletişim kanallarını kullanma

İşini büyütmek isteyen işletmeler artık sosyal medyada aktif olmak zorunda. Anında binlerce kişiye ulaşmanın avantajından yararlanmak için sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanmalısınız. Sosyal medya, eşsiz bir pazarlama aracıdır ve sosyal medya sayesinde büyük bir etkileşim düzeyine ulaşabilirseniz işletmenize  yeni müşteriler kazandırabilirsiniz. E-ihracat danışmanınız, hedef kitlenize ulaşmak için uygun olan platformları belirleyerek bu platformlarda markanızı nasıl konumlandıracağınızı içeren sosyal medya stratejisini oluşturacaktır. Paylaşımlarınız sayesinde tüketicilerle anlık iletişime geçebilir ve onları yeni ürünleriniz, indirimleriniz gibi konularda çok hızlı bilgilendirme şansı yakalarsınız.

WWB – WORLD WIDE BRANDS, yeni nesil bir pazaryeri yönetim ajansıdır. Markaların yurtiçi ve yurtdışı pazaryerlerindeki tüm online satış ve mağaza yönetim süreçlerini A’dan Z’ye yöneten ve bu kapsamda hizmet veren E- İhracat & Pazaryeri yönetim ajansıdır. E-Ticaret ve E-İhracat yapmak isteyen tüm markalara pazaryerlerindeki mağaza kurulumundan, aylık aktif mağaza yönetimine, kampanya kurgusundan, satış artırıcı aksiyonlara kadar tüm süreçte tam kapsamlı destek veren bir danışmanlık ajansıdır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search