Etsy En Çok Satan Ürünler

Online satış yapmaya karar vermeden önce pazar araştırması yapmak, satıcılar için büyük önem taşır. Bu şekilde satıcılar, fazla talep olan ürünleri tahmin edebilir ve böylece online mağazalarının başarısını garantileyebilirler. 

2005 yılından beri gitgide büyüyerek popüler bir pazaryeri haline gelen Etsy, yüz binlerce satıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu platformda satış yapmayı planlıyorsanız, Etsy’de En Çok Satan Ürünlerin neler olduğunu bilmek size bir yol haritası sunabilir. Bu yazımızda Etsy’de en çok satan ürün kategorilerini inceleyeceğiz.

Etsy, diğer online pazaryerlerinden farklı olarak el yapımı ve vintage ürün kategorileri gibi bazı spesifik alanlara odaklı bir pazaryeridir. Yine de düşünüldüğünden çok daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.  Etsy’de bir satıcı olarak, pazarlayabileceğiniz ürünler için neredeyse sınırsız olanağa sahipsiniz.

Etsy ürün listeleri, alıcıların aradıklarını bulmalarını ve satıcıların ürünlerinin erişilebilir olduğundan emin olmalarını kolaylaştıracak şekilde kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. Böylece alıcılar, el yapımı kreasyonlar, vintage ürünler, el sanatları malzemeleri ve diğer birçok ürünü kolayca bulabilirler. Etsy mağazanızı yeni kuruyorsanız, bu kategoriler size satabilceğiniz ürünler hakkında fikir verebilir.

Etsy Çok Satan Ürünler

1- Sticker

Sticker basit bir ürün ve Etsy’de en çok satan ürünlerden biri. Çoğunlukla defterleri, kartpostalları, tebrik kartlarını süslemek amacıyla kullanılan çıkartmalar büyük rağbet görüyor. Çıkartmaların bir diğer avantajı ise genelde müşterilerin birden fazla ürünü birlikte satın alıyor olması.

2- Defter & Günlük

Defter ve günlükler Etsy’de büyük bir pazara sahip. Farklı ve yaratıcı defterler, genellikle öğrenciler ve yazmayı sevenlerin ilgisini çekiyor. Bu kategori altında bir çok özelleşmiş ürün kategorisi mevcut. Örneğin el yapımı deri günlükler popüler alt kategorilerden biri.

3- Mum

Mumlar, en erişilebilir ve ucuz ev dekorasyonu ürünlerinden biridir. Bu nedenle Etsy’de mumlar çok popüler. Farklı renklerdeki mumlar, kavanozla,bardakla ya da kişiselleştirilmiş başka bir parça ile birleştirildiğinde satıcılar tarafından ortaya dekoratif ürünler çıkartılabiliyor.

4- Takı & Aksesuar

Takı & Aksesuar kategorisi kolye, küpe, bilezik, halhal ve diğer birçok takı türünü kapsadığından dolayı Etsy’deki en büyük ürün kategorisi konumunda. Popüler on Etsy satıcısının dokuzu bu kategoride satış yapıyor.

5- Ev Aksesuarları

Etsy alıcıları yaratıcı ve eşsiz ürünler arıyolar. Etsy’nin teması nedeniyle, dekoratif ev eşyalarına olan talep oldukça fazla. Bu kategoriye mobilya, resim, halı, çerçeve ve çok daha fazlası dahil. Bu öğeleri hızlı bir şekilde iyi bir kar marjıyla satabilirsiniz.

6- Kişiselleştirilmiş Ürünler

Kişiye özel ürünler Etsy’de büyük bir pazara sahip. Bazen hediyelik olarak alınan bazen de alıcıların kendileri için satın aldığı  t-shirt, bardak, bilezik ve benzeri birçok ürün, Etsy en çok satanlar listesindeki ürünler arasında.

7- Dijital Tasarım & Grafik Tasarım

Dijital tasarım oluşturma konusunda yetenek ve becerilere sahipseniz, Etsy’de dijital ürünler kategorisine satış yaparak iyi para kazanmak zor olmayacaktır. Bu kategorinin en iyi yanı, bu ürünleri hızlıca satabilmeniz ve stok tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmamasıdır.

Bu ürünün pazar potansiyelini daha iyi anlamak için, grafik tasarım ürünleri satan başarılı Etsy mağazalarını inceleyebilirsiniz.

8- Temalı Ürünler

Popüler dizi, film veya sanatçılarla ilgili ürünler alıcılar tarafından rağbet görüyor. Örneğin, Game of Thrones’u izlememiş olabilirsiniz ama kesinlikle duymuşsunuzdur. Game of Thrones’un büyük izleyici kitlesi, Etsy’de en sevdikleri diziyle ilgili ürünleri arıyor. Bir temada ürettiğiniz kupa, hediye kartları, sırt çantası, günlükler vb. ürünleri hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Harry Potter veya Star Wars gibi sevdiğiniz herhangi bir tema üzerinde çalışabilirsiniz.

9- Organik Kozmetik Ürünler

Organik kozmetikler kolay ulaşılamayan şeylerden biridir ve bu ürünlerin kullanıcılarının çoğu ev yapımı ürünleri tercih etmektedir. Genellikle moda bloggerları ve influencerlar, ürettikleri organik kozmetik ürünlerini satmak için Etsy platformundan yararlanıyor.

Etsy,  el yapımı sanat ve zanaat ürünleri satmak için harika bir e-ticaret platformudur. Yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz ve satışlarınızdan büyük miktarlarda kar elde edebileceğiniz bir dizi ürün kategori mevcut. Bu pazarda şiddetli bir rekabet olsa da doğrur yaklaşımla işletmenizi idare ediyor veya bunun için profesyonel yardım alıyorsanız, ürünleriniz kolayca Etsy’de en çok satan ürünler arasında yer alabilir.

WWB – WORLD WIDE BRANDS, yeni nesil bir pazaryeri yönetim ajansıdır. Markaların yurtiçi ve yurtdışı pazaryerlerindeki tüm online satış ve mağaza yönetim süreçlerini A’dan Z’ye yöneten ve bu kapsamda hizmet veren E- İhracat & Pazaryeri yönetim ajansıdır. E-Ticaret ve E-İhracat yapmak isteyen tüm markalara pazaryerlerindeki mağaza kurulumundan, aylık aktif mağaza yönetimine, kampanya kurgusundan, satış artırıcı aksiyonlara kadar tüm süreçte tam kapsamlı destek veren bir danışmanlık ajansıdır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Start typing and press Enter to search